פסלי קיר

יצירות אמנות היוו מאז ומתמיד מקור משיכה עבור אנשים רבים. הבחירה לשלב יצירת אמנות כלשהי בבית מוסיפה ומעשירה את החלל בטאצ' אישי, ייחודי, בעל אמירה וסגנון. נראה כי בשנת 2020, אחד הטרנדים הבולטים בעיצוב הבית ובשילוב יצירות אמנות בבית, הוא פסלי קיר בכלל, ופסלי קיר ממתכת בפרט.

פסלי קיר ממתכת – כיצד הם משתלבים בסלון?

מה שיפה בפסלי קיר ממתכת, הוא שהם משתלבים עם הסביבה באופן נהדר, בעיצובים שונים של בתים. אם הבית שלכם מעוצב בסגנון כפרי, או אם הוא מעוצב בסגנון מודרני, פסלי קיר מתכת משתלבים נהדר מכמה בחינות: הצבעים, הצורה, הגודל, הביטוי שהם מביאים עימם, ועוד. פסלי קיר מתכת יכולים להיתלות על אחד הקירות המרכזיים בסלון, ואין להם שום צורך בדקורציה נוספת סביב. הנוכחות העוצמתית שלהם עושה יופי של עבודה, שמשתלבת ביחד עם פשטות שקטה .

האפקטים של פסלי קיר בבית שלכם

  • תורם לסביבה הרמונית לפי שיטת הפאנג שוואי – אחד מעיקרי שיטת הפאנג שוואי, אשר עוסקת בשאיפה להרמוניה של הסביבה, מתייחס לאיזון בין היסודות העיקריים. העץ למשל, נחשב כחומר גלם חם, ויותר מדי ממנו, יכול לגרום לחוסר איזון, וכדאי לאזן עם חומר גלם קר, וזה יכול להיות זכוכית, מתכת, חרסינה ועוד. היופי בפסלי קיר ממתכת הוא האיזון הטבעי שהם מביאים עימם לסביבה, המתכת נותנת נוכחות קרה ומאזנת, גם ביחס לצבעים, וגם ביחס לחומרי הגלם הנוספים בסביבה.
  • הצבע השחור מייצר ניגודיות חיובית – בתים רבים מעוצבים בצבעים בהירים, אשר נעימים יותר ומשדרים הרגשה של חלל גדול יותר. השימוש בצבע שחור בחלק מהחלל, נותן ניגודיות חיובית ובריאה, “שובר” את הצבעים הבהירים בדיוק במידה המתאימה, ומייצר איזון חדש ובריא.
  • קוים אווריריים ונקיים – פסלי קיר ממתכת מתאפיינים בדרך כלל בקווים נקיים, אסתטיים, אוורירים. בשל המאפיינים המינימליסטיים שלהם, הם משדרים עוצמה רגשית נהדרת. היופי ביכולת לבטא רעיון מסוים בקווים מינימאליים, מייצר הרגשה של נוכחות המשתלבת עם פשטות, איזון מושלם.

כיצד לבחור פסלי קיר צבעוניים?

פסלי קיר צבעוניים, שלא כמו הפסלים בצבע שחור, בעלי אפקט קצת שונה, ונוכחות אחרת. השחור העוצמתי והשקט מחליף צבע ונוכחות אל עבר קווים צבעוניים, ססגוניים ומרשימים. מה שחשוב לקחת בחשבון כאשר בוחרים פסלים כאלו, הוא ההשתלבות שלהם עם הסביבה מבחינת הצבעים, קודם כל. אנחנו שואפים לסביבה שתהיה לנו נעימה, גם אם היא צבעונית וססגונית, כל אחד והטעם שלו.

דבר שני, חשוב לשים לב שהפסל הצבעוני ממוקם במיקום חכם ומאוזן ביחס לסביבה שלו, גם מבחינת הצבעים, וגם מבחינת הסביבה בכלל. אם למשל הסלון שלכם בצבעי פסטל, והפסל הצבעוני בגוונים של אדום וכתום, לא בטוח שהשילוב הזה יצור סביבה הרמונית נעימה. מומלץ להתייעץ עם מי שמבין עניין..

פסלי קיר ממתכת – מתנה נהדרת!

יצירות אמנות ממתכת יכולים להיות בהחלט מתנה נהדרת לכבוד מעבר דירה, לאחר שיפוץ, או גם פשוט מתנה לאנשים שאנו אוהבים. תוכלו לבחור פסל מתכת דמוי עלים וענפים, אשר משרה אווירה נעימה וטבעית, כמו גם פסל בצורת לב, מנצח בכל סביבה!